Safety information:

Vitajte na stránke s bezpečnostnými informáciami o práci s reťazovými pílami. Nasledujúce informácie sú určené pre laikov aj profesionálnych používateľov reťazových píl. 

Nasleduje niekoľko pokynov a užitočných tipov, ako sa chrániť pred úrazom a zároveň využiť ohromný úžitok a úsporu práce pri práci s modernými reťazovými pílami.

Reťazová píla nie je hračka. Určite si dôkladne prečítajte príručku výrobcu dodanú spolu s reťazovou pílou. Postupujte presne podľa pokynov výrobcu týkajúcich sa ostrenia rezacej reťaze a inej údržby reťazovej píly. Nasledujúce informácie nemajú nahradiť informácie uvedené v príručke od výrobcu konkrétnej reťazovej píly.

Rezacia reťaz môže spôsobiť úraz, ak je nesprávne namontovaná na reťazovú pílu alebo ak sa píla nepoužíva správne. Pílu nainštalujte, nastavte a udržiavajte podľa odporúčaní. Dávajte pozor na spätný náraz, a to najmä pre rezaní hrotom lišty. Spätný náraz môže viesť k nebezpečnej strate kontroly nad reťazovou pílou, následkom čoho bude vážny úraz operátora píly a okolostojacich osôb. Pred použitím akejkoľvek reťazovej píly si dôkladne prečítajte prevádzkové a bezpečnostné pokyny výrobcu.